LED světlo a omlazení pleti

BAREVNÉ PDT SVĚTLO

Světelná terapie je jednou z metod péče o pokožku, která je bez větších problémů (zejména mimo uvedené kontraindikace) přijímána jako perfektní možnost k celkovému zlepšení stavu naší pleti. Patří mezi nejpopulárnější metody rejuvenace, pokud pomineme metody IPL/E-LIGHT. Velkou výhodou je, že toto ošetření můžeme provádět celoročně a rozšířit jím téměř každé ošetření. Mezi propagátory LED terapie patří i světové celebrity, například Madonna.

LED/PDT terapie
  • ČERVENÉ SVĚTLO 630 nm: zlepšuje cirkulaci krve, elasticitu pleti a její celkový stav, napomáhá odstranění vrásek, pomáhá zacelit poškozenou pokožku po úrazech, zmenšuje póry a také výrazně zvyšuje produkci kolagenu; mimo jiné pomáhá na „unavený“ obličej, dokáže zlepšit kvalitu spánku a celkové uvolnění.
  • MODRÉ SVĚTLO 470 nm: působí antibakteriálně – ideální pro podporu hojení akné. Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku. Působí proti podrážděné, začervenalé pleti.
  • FIALOVÉ SVĚTLO: je duální červené + modré, kombinuje tedy 2 efekty fototerapie. Má obzvláště dobrý účinek na aknózní pleť a také na redukci jizev po akné.
  • INFRA ČERVENÉ SVĚTLO 760 nm: má hřejivý efekt, potlačení bakterií z pleti, podpora buněčné energie a metabolizmu pleti. Podporuje v buňkách syntézu DNA a proteinů.

(jen jako doplněk ke kosmetickému ošetření)

Cena 600 Kč

CHCETE NĚCO EXTRA? Maximálního výsledku dosáhneme s troškou času navíc a pravidelností. Většinu ošetření můžeme kombinovat celoročně s LED světlem, které stimuluje přirozený proces opravy buněk. Volitelně můžete ošetření u nás rozšířit o světelnou terapii LED/PDT. Stimuluje produkci kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Tuto doplňkovou službu doporučujeme pro maximální výsledky využívat 2x týdně jako samostatné ošetření nebo zkombinovat s některým z našich ošetření. Ošetření s LED/PDT světlem je vhodné pro všechny věkové skupiny, jakmile se začnou projevovat první známky stárnutí u mužů i žen.

LED terapie

LED/PDT terapie

Stárnutí pokožky, ať už v důsledku věku nebo UV záření, způsobuje ztrátu schopnosti udržet dobrou úroveň hydratace. Kůže se stává méně flexibilní, sušší, tenčí a ztrácí pružnost, zatímco proces regenerace těla se časem zpomaluje.

LED světlo stimuluje přirozený proces opravy buněk. Způsobuje produkci kolagenu, elastinu a kyselinu hyaluronové. Po ošetření pozorujeme snížení známky stárnutí.

Vrásky a jemné linie se ztrácejí, pleť se stává pevnější a nadýchanější, pleť se stává více zářivou, tetura pleti je zdokonalená a póry se stahují. Ošetření s LED světlem je vhodné pro všechny věkové skupiny, jakmile se začnou projevovat první známky stárnutí u mužů i žen.

(jen jako doplněk ke kosmetickému ošetření)

Cena 600 Kč

CO MOŽNÁ NEVÍTE O LED SVĚTLE: Objevem světelných efektů při léčbě některých nemocí získal Niels Finsens Nobelovu cenu za medicínu v roce 1903. V šedesátých letech vědci NASA zjistili, že červené světlo má příznivý účinek na cirkadiánní rytmus astronautů, zejména pro usnutí. V roce 2000 profesor Tina Karu objevil, že naše buňky mají schopnost přeměnit červené světlo na energii. Profesor René-Jean Bensadoun našel důkaz založený na analýze 33 náhodných studií po celém světě, spočívající v toleranci a účinnosti léčby LED na zánět, bolest a délku jizev. Nebyly hlášeny žádné komplikace nebo nežádoucí účinky.

JAK NAŠE BUŇKY TRANSFORMUJÍ SVĚTLO NA ENERGII?

Fotony a mitochondrie: Fotony jsou základní energetické „pakety“, které jsou vyměňovány po absorpci nebo emisi světla hmotou. Mitochondrie, skutečné „elektrárny“ uvnitř našich buněk, obsahují bílkoviny potřebné k produkci energie, tedy proteiny cytochromu c oxidásy.

Cytochrom C oxidáza, ATP a energie: Cytochromická oxidáza, která obsahuje železo a měď, má specifickou afinitu k fotonům červeného světla, které vyvolávají při kontaktu s tímto proteinem specifickou chemickou reakci, která vede k uvolňování singletového kyslíku k adenosin trifosfátu (ATP). Podporou produkce ATP, červené světlo obnovuje buňky s úrovní energie srovnatelnou s energií mladých, zdravých buněk.
Kolagen, kyselina hyaluronová a elastické vlákna: Vzhledem k množství energie generované produkcí ATP je metabolismus našich buněk zejména fibroblastů zesílen, aby umožnil buňkám produkovat více kolagenu, kyseliny hyaluronové a elastických vláken.
Cirkadiánní rytmus, melatonin a spánek: Každý z nás je synchronizován s rotací Země kolem Slunce a to je to co nazýváme cirkadiánním rytmem. Fotoreceptory umístěné v sítnici jsou aktivovány slunečním zářením během dne a posílají zprávu do mozku, aby nás držel v bdělém stavu. Tyto zprávy mizí se světlem zapadajícího slunce, nastupujícím klidem a spánkem. V tomto okamžiku náš mozek přirozeně vylučuje melatonin, nazývaný také hormon spánku. LED červené světlo pošle mozku zprávu, která jej povzbudí k přípravě půdy napomáhající přirozené sekreci melatoninu, což vede k usnutí.

KONTRAINDIKACE: LED/PDT světlo není vhodné pro děti, těhotné ženy, osoby trpící epileptickými záchvaty. Nekombinovat s protizánětlivými léky ani fotosenzibilizátory včetně těch přírodních (jako např. třezalka tečkovaná). Nepoužívat na karcinogení léze a při neoplazii. Nepřibližovat přístroj ke kardiostimulátoru. Terapie jsou bezbolestné, bezpečné, bez vedlejších účinků a bez nutnosti rekonvalescence. Vhodné pro všechny fototypy a ve všech ročních obdobích.