Jak na pigmentace?

Lékařské peelingy pro efektivní řešení hyperpigmentací pleti

 

CO JE TO HYPERPIGMENTACE? Jedná se o poruchu tvorby a distribuci pigmentu, při které dojde ke ztmavnutí kůže. Pigmentace se nejčastěji objevují na naší pleti nejčastěji v podobě melaninové hyperpigmentace. Kožní pigment (melanin) významně ovlivňuje výsledný tón naší pleti. V naší bazální membráně (mezi epidermis a dermis), máme buňky – melanocyty. Tyto melanocyty díky UV záření a enzymu trosynásy produkují pigment melanocyt. A to je právě to, co způsobuje náš odstín pleti a intenzitu našeho opálení. Asi všichni máme alespoň pár vrozených lokalizovaných hyperpigmentací (pih).

Jak na pigmentace?

Máme 2 druhy depigmentačního ošetření, které můžeme navzájem kombinovat. Tím dosáhneme lepších výsledků. Obě ošetření jsou v kombinaci s červeným PDT světlem pro zesílení efektu.

Cena 2 800 Kč

WHITENING PEEL

Hyperpigmentace je charakterizována jako porucha tvorby nebo distribuce pigmentu, při které dochází ke ztmavnutí kůže. Změny pigmentace se týkají nejčastěji základních fyziologických barviv – melaninu, hemoglobinu (oxyhemoglobinu, karboxyhemoglobinu) a karotenu.

Cena 2 800 Kč

OŠETŘENÍ WHINENING PEEL OBSAHUJE:

 • Odlíčení pleti gelem nettoyant
 • jemné čištění UTZ špachtlí
 • Peeling Mandélique 40 – dobře snášená, snižuje hyperkeratinizaci, zvyšuje obnovu buněk. Anti-tyrosinase to pomáhá snižuje nadprodukci melaninu. Proces vždy vyžaduje krok oxidace/redukce
 • Concentrate Détox s oligopeptidy a fragmentovanou kyselinou hyaluronovou. Aktivuje proteazom přítomný v buňkách a zodpovědný za degradaci toxinů a poškozených proteinů. Zvyšuje hladinu biorecyklátu proteinů v aminokyselinách a zlepšuje celkové funkce buněk
 • Sérum Regenerant – opravné obnovující sérum s čistým sojovým extraktem (genistein), je protizánětlivý a antioxidační. Magnesium ascorbyl phosphate v kapslích je stabilní, dostupná forma derivátu vitamínu C. Celkově zlepšuje a normalizuje buněčný metabolismus a zvyšuje kožní odolnost vůči okolnímu stresu
 • Chrono Diffusion Whitening – CITROFLAVONOIDS Silný antioxidant. Studie in vitro ukazují snížení 40% aktivity tyrosinázy, DIMETHYLMETHOXY CHROMANYL PALMITATE Podobný účinek hydrochinonu, tato sloučenina inhibuje tyronsinázu, redukuje melanogeneze a poskytuje fotoprotektivní účinek na keratinocyty. Výjimečná aktivita na lentiginech a melasmě. Snížení o 25-50% po 30 dnech, 51-75% po 60 dnech. RETINOL Prekurzor kyseliny retinové
 • Crème L – Účinný antioxidant a oprava pokožky, finální krém
 • PDT světlo – červené
 • Provádí se v kúře 5 ošetření (v intervalu 7-10 dnů)

MELASMA PEEL

Kosmeticky velmi obtěžující hyperpigmentace s ostrým ohraničením postihující hlavně tváře, spánky, nos, čelo a bradu. Melasma je pigmentace obvykle vyvolána hormonálními změnami, jako je těhotenství a menopauza, a zhoršuje se vystavením UV záření. Vyskytují se v obličeji u jedinců s vyšším fototypem. V některých případech mají maskovitý vzhled.

Cena 2 800 Kč

OŠETŘENÍ MELASMA PEEL OBSAHUJE:

 • Odlíčení pleti gelem nettoyant
 • jemné čištění UTZ špachtlí
 • Peeling Mandélique 40 – dobře snášená, snižuje hyperkeratinizaci, zvyšuje obnovu buněk. Anti-tyrosináza pomáhá snižovat regulaci nadprodukce melaninu.
 • NEBO Peeling Azélaique Time Release – Antioxidant, reduktor hyperpigmentace. Bakteriostatická a baktericidní na aerobních a anaerobních zárodcích. Antioxidant snižuje citlivost kůže. Konkurenční inhibitor tyrosinázy
 • Chrono Diffusion Rétinol 5 Time release – Silná indukce epidermálního převrácení a detoxikace buněk
 • Chrono Diffusion Tranéxamique – Aktivátor, který zvyšuje aktivitu plasminu v keratinocytech. Vede ke zvýšení mediátorů stimulujících melanocyty. Tyto faktory stimulují syntézu melanosomů v melanocytech a zesilují přenos melanosomů do keratinocytů včetně hyperpigmentace.
 • Crème L – Účinný antioxidant a oprava pokožky, finální krém
 • PDT světlo – červené
 • Provádí se v kúře 5 ošetření (v intervalu 7-10 dnů)

LZE ÚSPĚŠNĚ ŘEŠIT PIGMENTACE BEZ SPF OCHRANY?

V tomto ohledu Vás zklamame. Ne, bez SPF to nepůjde. Jakékoliv depigmentační ošetření předpokládá aktivní spolupráci s Vámi. Používat SPF ochranu ve správném množství a jeho re-aplikace je nutností! Vždy se chraňte před slunečními paprsky vhodnou SPF ochranou, vše najdete vysvětlené u nás na blogu.

DOPORUČENÝ POČET OŠETŘENÍ: Výsledný efekt závisí na dodržení kompletní kúry ošetření. Doporučujeme 5 ošetření v kúře v intervalu 7 -10 dnů. Po ošetření je vhodné navázat používáním séra RENEWLIGHT Tranexamique. Doporučená délka používání je 3 měsíce, ideálně používejte 2 balení séra po sobě.