Kavitace

Co je neinvazivní liposukce a co od ní čekat

Neinvazivní liposukce nebo též ultrazvuková liposukce nebo kavitační liposukce nebo někdy označovaná také jako liposukce 3. generace je bezbolestná metoda odstraňování podkožního tuku vedoucí k hubnutí za pomoci moderních specializovaných přístrojů. Přestože se jedná o neinvazivní metodu, tedy bez chirurgického zákroku, je tato metoda bezbolestné liposukce postavena na moderních biomedicínských poznatcích. Základní princip spočívá v narušení buněčné stěny tukových buněk (nejčastěji ultrazvukem působícím do hloubky cca 1,5 cm), následkem toho je pak obsah tukových buněk ve formě mastných kyselin a za pomocí lymfatického systému odbourán samotným tělem člověka. Výhoda pro klienty je v tom, že oproti klasické liposukci není nutná žádná rekonvalescence, ošetření není bolestivé, přičemž není potřeba ani žádných anestetik, úbytek tukové vrstvy je pozvolný a rovnoměrný. Zmenšení obvodu ošetřované partie bývá zpravidla 1-14 cm, při první návštěvě nejčastěji 2-3cm. Na hmotnosti bezprostředně po ošetření nebude patrný žádný rozdíl, „rozpuštěný“ tuk se bude dostávat z těla ven až v následujících hodinách/dnech lymfatickým systémem, který by měl být proto stimulován dostatečným pohybem kosterních svalů.

 

Pro koho je bezbolestná liposukce vhodná

Stejně jako každá služba, tak i neinvazivní bezbolestná liposukce je vhodná pro určitou skupinu více a pro jinou méně nebo vůbec.

  • Ideální klientem je žena, která se snaží dodržovat základní body zdravého životního stylu jako nepřejídat se, omezovat konzumaci tuků, vyvíjet přiměřený pohyb. Přesto je jejich postava nerovnoměrně členěna a již žádnou dietou nebo cviky nejsou schopny výrazněji zhubnout na určité části těla. Ultrazvuková liposukce dokáže právě cíleným působením na tuto partii tuk rozpustit a část těla vytvarovat.
  • Procedura je méně vhodná pro lidi, kteří mají problémy s dodržováním nejzákladnějších požadavků na vyváženou stravu a alespoň minimální pohyb. Procedura je sice stejně úspěšná, ale výsledky vedou k mylnému dojmu, že je problém s nadbytečným tukem trvale vyřešený. Pochopitelně pokud je příjem příliš vysoký, musí se kalorie opět ukládat v podobě tuku a pak nezbývá než ultrazvukovou liposukci časem opět opakovat. Ostatně je toto stejné jako po klasické liposukci.
  • Nedoporučujeme pro lidi vysoce obézní, kdy je vysokým množstvím tuku pokryto prakticky celé tělo. V tom případě je nutné navštívit lékaře obezitologa nebo dietologa. Ostatní specifické skupiny nebo období, kdy se nedoporučuje podstoupení neinvazivní liposukce jsou vyjmenovány

 

Schématické znázornění technologie vákua a radiofrekvence

Vliv vysokofrekvenčních vln v kombinaci s vakuem na celulitidu

Kontraindikace: nemoci srdce a kardiostimulátor, choroby jater, ledvin, lymfatického systému, rakovina, nádorová onemocnění, poruchy hojení a kožní výsevy, epilepsie, cukrovka, kovové implantáty, těhotenství, šestinedělí, je-li tuková vrstva partie tenčí než 1,5 cm, menzes, věk<18 let.

Před návštěvou: 1-2 dny omezit (nejlépe vynechat) tučná, kořeněná, kalorická jídla, alkohol, kávu. Zvýšit příjem tekutin. Po návštěvě: zvýšit pohybovou aktivitu (cvičení, ostrá chůze), udržovat dostatečný příjem tekutin, jíst lehká nepříliš kalorická jídla, zvýšit příjem antioxidantů. Žádná rekonvalescence není nutná. Doporučený počet opakování: absolvování 3-5 návštěv v rozmezí 1-3 týdnů.

Ceník