Zcela upřímně, na kosmetickém ošetření jsem nebyla opravdu velmi dlouho, přiznávám, že to bylo déle jako rok. Situace zkrátka nepřála, ale věřím, že jsme na tom byly asi všechny stejně… Proto jsem se opravdu velice těšila, až se kosmetické salony opět otevřou a hned, jak se tak stalo, jsem se opět objednala na ošetření – a kam jinam, než do salonu SlimFOX, kam chodím už spoustu let a jsem tu stále velice spokojená. Tentokrát mi paní kosmetička Eva doporučila nové ošetření, které má ve stálé nabídce. Jeho cílem je pleť celkově omladit, zahydratovat ji, eliminovat drobné vrásky a celkově pokožku revitalizovat.
 
Klóthó a omlazení pleti, krku a dekoltu Míša Salačová
 

KLÓTHÓ A OMLAZENÍ PLETI, KRKU A DEKOLTU
Jedná se o ošetření cílené rejuvenační péče s hormonem mládí – “Klothem”, o jehož existenci jsem upřímně vůbec nevěděla. Klotho je aktivní látka s mnoha efekty, je silným antioxidantem, chrání buňky, reguluje proces stárnutí. Naše přirozená hladina Klotha s věkem klesá, ovlivňuje ji také stres. Proto je dobré Klotho pokožce doplňovat. Proč název “Klotho”? Klóthó nese své jméno po řecké bohyni, která “předla nit života” – tak tento hormon pojmenovali při jeho objevení sami vědci.

 
Ošetření s hormonem Klóthó není pouze na obličej, ale také na dekolt a krk – dvě partie, které jsou v ohledu péče bohužel často opomíjené. 
 
JAK OŠETŘENÍ PROBÍHALO?
Ošetření omlazení pleti, krku a dekoltu probíhá ve 4 základních krocích, které jsou zakončeny světelnou terapií – PDT světlem. PDT světlo může působit na pleť několika barvami světela – červené světlo zlepšuje cirkulaci krve, pomáhá odstranit vrásky, modré světlo působí antibakteriálně, fialové světlo má pozitivní účinky na akné a infra červené světlo podporuje buněčnou energii a metabolismus pleti. V tomto ošetření se využívá červené barevné spektrum.
 
Úvodem ošetření je odlíčení pleti, vyčištění ultrazvukovou špachtlí. Následně 1. krok – obnova pleti a stimulace buněk, účinnými látkami jsou kyselina mléčná a glukonolakton. Probíhá kontrolovaná exfoliace a hydratace. Aplikuje se komplex Klotho a genistein – přírodní náhrada estrogenu.
Ve 2. kroku se na pleť aplikuje komplex fragmentované kyseliny hyaluronové a escinu – pleť díky tomuto kroku v sobě dokáže udržet vodu. 3. krok – kód pro regeneraci – aplikuje se a nechá působit, již se nesmývá. Aktivními látkami jsou komplex Klotho – retinol komplex 0,5%. Zesilují omlazení pleti a zpomalují proces stárnutí. Posledním krokem je pak zmiňovaná světelná PDT terapie a nanesení závěrečného krému.
 
Pleti toto ošetření neuvěřitelně prospělo, přesvědčila jsem se o tom na vlastní oči. Pleť byla opravdu nesmírně pružná, hladká, drobné vrásky nebyly tak patrné. Co je skvělé, tak moje pokožka je stále krásná, i 7. den po ošetření. Určitě doporučuji vyzkoušet!