Opravdu si myslíte, že jste v bezpečí před slunečními paprsky?

Chcete jeden příklad? 

Pan Bill McElligott, 69 let, řidič kamionu. Celých 28 let jezdil jako řidič trasy, kde mu často na levou tvář svítilo slunce, škodlivé UVA paprsky prostupovaly přes sklo auta. Levá tvář tohoto muže vypadá o 20 let starší než pravá. Jedná se o extrémní případ, ale i toto slunce dokáže.

zdroj: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMicm1104059

zdroj: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMicm1104059

Používejte širokospektrální ochranu před slunečním zářením, přípravky se SPF › 25 (vysokým ochranným faktorem) a UVA i UVB filtry. Naučte se solární ochranu používat bez ohledu na počasí, přijměte vhodný solární krém jako svůj denní krém. Při večerní péči používejte krém na který jste zvyklá a dodá Vaší pleti potřebnou hydrataci, výživu, energii či lifting. Používáním zabráníte vzniku pigmentových skvrn, dehydrataci a zcela zbytečnému stárnutí pleti.

 

PRAKTICKÉ TIPY PRO VÁS:

  • nezanedbávejte dekolt, uši, krk a ruce. Používejte opalovací krém se SPF alespoň 25 a nezapomeňte na opakovanou aplikaci
  • používejte i ochranu pro své rty (balzámy se SPF ochranou)
  • vyhýbejte se polednímu slunci a mějte po ruce opalovací krém nebo emulzi

Na pláži či u vody se většinou mažeme poctivě a nevynecháme ani kousek místa, ale co každodenní péče? Budete-li pravidla ochrany při pobytu na slunci na zahradě i ve městě, měla by Vaše kůže získat bronzovou barvu bezpečně.

Širokou nabídku opalovacích přípravků najdete i u nás v salonu